חשמל ותאורה

תוכניות החשמל והתאורה הן חלק חשוב מאוד בתכנון הבית. התוכניות משמשות האדריכלים והקבלנים להבין מה הן הנקודות השונות בחלל, הקשר ביניהן וההשפעה שלהן על החלל כולו.

 

מערכות החשמל והתאורה בימינו הולכות ומתפתחות והופכות למתוחכמות ומורכבות יותר,

התפתחות המערכות השונות נותנת לנו כמשתמשים, פתרונות רבים ודרכים להעלות את רמת החיים (והפינוק) שלנו. על מנת שנוכל להפיק את המירב ממערכות החשמל והתאורה נדרש ידע, מקצועיות וניסיון בתחומים אלו.

תוכניות החשמל משלימות את התוכניות האדרכליות לפי צרכי דיריי הבית ובהתאם לחוק החשמל ותנאי הבטיחות הנכונים. תוכניות החשמל והתאורה יכללו את המיקום של כל גופי התאורה השונים בחלל, המתגים המפעילים אותם, השקעים וכל התקני החשמל הנוספים.

 

 

ייעוץ ותכנון החשמל והתאורה כולל

 

יעוץ הנדסי ללקוח ולאדריכל

יעוץ הכולל את הפתרונות, השיטות והאפשרויות. תכנון נכון של החשמל והתאורה. גיבוש קונספט התאורה בשיתוף עם דיריי הבית

 

הפקת תוכניות עבודה לתאורה, חשמל וחשמל כחכם

 

הכנת כתב כמויות

כמויות בו מפורטות כל העבודות הנדרשות, החל מהארקות, הנחת צנרת, מוליכים, אביזרים דרך סוגי הצנרת והכבלים וכלה בהתקנות הסופיות.

 

פיתוח פרטים ותכנון ואפיון התאורה והחשמל החכם

ניסוח מפרטים טכניים בתיאום עם יועץ החשמל, אפיון גופי התאורה על כלל מאפייניהם ובחירתם בהתאם לעיצוב ולתקציב הפרויקט.

 

ליווי צמוד ופיקוח עליון של העבודות בשטח

במהלך עבודות הבנייה אנחנו מייעצים למנהלי / פיקוח הפרויקט על מערכות האינסטלציה והביוב ועושים פיקוח עליון ולילווי צמוד על העבודות בשטח

 

לאחר שמתכנן חשמל סיים את הכנת התוכניות ואלו אושרו על ידי הלקוח, יערוך מתכנן החשמל כתב כמויות בו מפורטות כל העבודות הנדרשות, החל מהארקות, הנחת צנרת, מוליכים,אביזרים דרך סוגי הצנרת והכבלים וכלה בהתקנות הסופיות. כמו כן יוגש אומדן מחיר לכל העבודות המפורטות.

כתב הכמויות יוגש למספר חשמלאים לפי ראות עיניו של הלקוח, במידה ויש צורך יופנו מספר חשמלאים דרך מתכנן החשמל. כל בעלי המקצוע יגישו הצעת מחיר לפי מפרט הזהה לכולם וכך ניתן להשוות בצורה אמיתית בין הצעות המחיר. השוואה זו לא ניתנת למימוש ללא כתב כמויות מפורט, שאז כל חשמלאי מחליט על חלוקה כזו או אחרת לפי שיקוליו, על סוג הציוד ,חלוקה למעגלים...ולכן איכות העבודה ומחירה יהיו שונים מבעל מקצוע אחד לשני ועלול להיות שהציוד המותקן יהיה ללא תו תקן ולא בטוח לשימוש.